ZAPOČELA CEREMONIJA OTVARANJA

ZOI 2018: Pogledajte raspored takmičenja u Pyeongchangu

09.02.2018 - 12:23 | Sport

Počela je ceremonija otvaranja 23. Zimskih olimpijskih igara u  Pyeongchangu. 

Sportisti iz cijelog svijeta nastupit će u 15 sportova: alpskom skijanju, biatlonu, bobu, brzom klizanju, brzom klizanju na kratkim stazama, hokeju na ledu, karlingu, nordijskoj kombinaciji, sankanju, skeletonu, skijaškim skokovima, skijaškom trčanju, slobodnom skijanju, snoubordingu te umjetničkom klizanju.

Pogledajte u nastavku raspored tamičenja: 

8. februar

Karling – mješoviti parovi

Skijaški skokovi – kvalifikacije za malu skakaonicu (muškarci)

9. februar

Karling – mješoviti parovi

Umjetničko klizanje – timsko takmičenje: kratki program (muškarci i parovi)

Slobodno skijanje – kvalifikacije

10. februar

Biatlon – 7,5 km sprint (žene)

Skijaško trčanje – 7,5 km (žene)

Karling – mješoviti parovi

Hokej na ledu – takmičenje po grupama (žene)

Sankanje – muškarci

Brzo klizanje na kratkim stazama – kvalifikacije: 3.000 i 500 metara štafeta (žene), 1.500 metara (muškarci)

Skijaški skokovi – mala skakaonica

Snoubording – kvalifikacije (muškarci)

Brzo klizanje – 3.000 m (žene)

11. februar

Alpsko skijanje – spust (muškarci)

Biatlon – 10 km sprint (muškarci)

Skijaško trčanje – 15 kilometara (muškarci)

Karling – mješoviti parovi

Umjetničko klizanje – kratki program (plesni parovi); kratki program (žene); slobodni program (parovi)

Slobodno skijanje – žene

Hokej na ledu – takmičenje po grupama (žene)

Sankanje – muškarci

Snoubording – finale u slopestyleu (muškarci); žene

Brzo klizanje – 5.000 m (muškarci)

12. februar

Alpsko skijanje – veleslalom (žene)

Biatlon – dohvatne utrke (muškarci i žene)

Karling – polufinale mješovitih parova
Umjetničko klizanje – timsko takmičenje: slobodni program, (muškarci, žene, plesni parovi)

Slobodno skijanje – muškarci

Hokej na ledu – takmičenje po grupama (žene)

Sankanje – žene

Skijaški skokovi – žene

Snowboarding – finale slopestylea (žene); halfpipe (žene)

Brzo klizanje – 1.500 m (žene)

igre3

13. februar

Alpsko skijanje – kombinacija (muškarci)

Skijaško trčanje – finale pojedinačnog sprinta (muškarci i žene)

Karling – susreti mješovitih parova za medalje

Hokej na ledu – takmičenje po grupama (žene)

Sankanje – žene

Brzo klizanje na kratkim stazama – finale na 500 m (žene); kvalifikacije na 1.000 m (muškarci); kvalifikacije u štafeti 5.000 m (muškarci)

Snoubording – finale u halfpipeu (žene); halfpipe (muškarci)

Brzo klizanje – 1.500 m (muškarci)

14. februar

Alpsko skijanje – slalom (žene)

Biatlon – 15 km (žene)

Karling – eliminacije (muškarci i žene)

Nordijska kombinacija – mala skakaonica + 10 km (muškarci)

Umjetničko klizanje – kratki program (parovi)

Hokej na ledu – takmičenje po grupama (muškarci)

Sankanje – dvosjedi

Snoubording – finale u halfpipeu (muškarci)

Brzo klizanje – 1.000 m (žene)

15. februar

Alpsko skijanje – superveleslalom (muškarci)

Biatlon – 20 km (muškarci)

Skijaško trčanje – 10 km (žene)

Karling – eliminacije (muškarci i žene)

Umjetničko klizanje – slobodni program (parovi)

Slobodno skijanje – kvalifikacije u akrobacijama (žene)

Hokej na ledu – takmičenje po grupama (muškarci, žene)

Skeleton – timsko takmičenje (muškarci)

Snoubording – kros (muškarci)

Brzo klizanje – 10.000 m (muškarci)

16. februar

Skijaško trčanje – 15 km (muškarci)

Karling – Muškarci i žene, eliminacije

Umjetničko klizanje – kratki program (muškarci)

Slobodno skijanje – finale u akrobacijama (žene)

Hokej na ledu – takmičenje po grupama (muškarci)

Skijaški skokovi – kvalifikacije za veliku skakaonicu (muškarci)

Snoubording – kros (žene)

Brzo klizanje – 5.000 m (žene)

igre2

17. februar

Alpsko skijanje – superveleslalom (žene)

Biatlon – 12,5 km zajednički start (žene)

Nordijsko skijanje – štafeta 4 x 5 km (žene)

Karling – eliminacije (muškarci i žene)

Umjetničko klizanje – slobodni program (muškarci)

Slobodno skijanje – kvalifikacije i finale u slopestyleu (žene); kvalifikacije u akrobacijama (muškarci)

Hokej na ledu – takmičenje po grupama (muškarci)

Hokej na ledu – eliminacije (žene)

Brzo klizanje na kratkim stazama – 1.500 m (muškarci); 1.000 m (žene)

Skeleton – žene

Skijaški skokovi – velika skakaonica (muškarci)

18. februar

Alpsko skijanje – veleslalom (muškarci)

Biatlon – 15 km zajednički start (muškarci)

19. februar

Bob – dvosjed (muškarci)

Karling – eliminacije (muškarci i žene)

Umjetničko klizanje – kratki program (plesni parovi)

Slobodno skijanje – kvalifikacije u halfpipeu (žene)

Hokej na ledu – polufinale (žene)

Skijaški skokovi – timsko takmičenje

Snoubording – kvalifikacije za big air (žene)

Brzo klizanje – kvalifikacije za dohvatnu utrku (žene)

20. februar

Biatlon – mješovita štafeta

Bob – dvosjed (žene)

Karling – eliminacije (muškarci i žene)

Umjetničko klizanje – slobodni program (plesni parovi)
Slobodno skijanje – finale u halfpipeu (žene); kvalifikacije u halfpipeu (muškarci)

Hokej na ledu – eliminacijske utakmice (muškarci)

Hokej na ledu – utakmice za plasman (žene)

Nordijska kombinacija – velika skakaonica + 10 km

Brzo klizanje na kratkim stazama – kvalifikacije na 1.000 m (žene); kvalifikacije na 500 m (muškarci); finale štafete 3.000 m (žene)

21. februar

Alpsko skijanje – spust (žene)

Bob – dvosjed (žene)

Skijaško trčanje – polufinale ekipnog sprinta (muškarci i žene)

Karling – eliminacije (muškarci i žene)

Umjetničko klizanje – kratki program (žene)

Slobodno skijanje – kros (muškarci)

Hokej na ledu – četvrtfinale (muškarci)

Snoubording – kvalifikacije za big air (muškarci)

Brzo klizanje – finala timskih dohvatnih utrka (muškarci i žene)

22. februar 

Alpsko skijanje – slalom (muškarci)

Biatlon – štafeta 4 x 6 km (žene)

Karling – polufinale (muškarci)

Slobodno skijanje – finale u halfpipeu (muškarci)

Hokej na ledu – utakmice za medalju (žene)

Nordijska kombinacija – timsko takmičenje

Brzo klizanje na kratkim stazama – finale na 500 m (muškarci); finale na 1.000 m (žene); štafeta 5.000 m (muškarci)

Snoubording – kvalifikacije za paralelni veleslalom (muškarci i žene)

23. februar

Alpsko skijanje – kombinacija (žene)

Biatlon – štafeta 4 × 7,5 km (muškarci)

Karling – polufinale (muškarci i žene)

Umjetničko klizanje – slobodni program (žene)

Slobodno skijanje – kros (žene)

Hokej na ledu – polufinale (muškarci)

Snoubording – finale u big airu (žene)

Brzo klizanje – finale na 1.000 m (muškarci)

igre1

24. februar

Alpsko skijanje – timsko takmičenje

Bob – četverac (muškarci)

Skijaško trčanje – 50 km zajednički start (muškarci)

Karling – finale (muškarci); susret za bronzu (žene)

Hokej na ledu – utakmica za bronzu (muškarci)

Snowboarding – finale u big airu (muškarci); finale paralelnog veleslaloma (muškarci i žene)

Brzo klizanje – zajednički start (muškarci i žene)

25. februar
Bob – četverac (muškarci)

Skijaško trčanje – 30 km zajednički start (žene)

Karling – finale (žene)

Umjetničko klizanje – gala

Hokej na ledu – finale (muškarci)

NAJGLEDANIJI VIDEO DANAS NA PORTALU:

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA - Portal Novi.ba zadržava pravo da obriše neprimjereni dio ili cijeli komentar bez najave i objašnjenja. Mišljenja iznešena u komentarima nisu stavovi redakcije web portala Novi.ba!