
SAVJETI
POTREBNA SU VAM SAMO DVA SASTOJKA: Donosimo recept za prirodan čaj za iskašljavanje
Čaj od lanenih sjemenki i majčine dušice svakako će vam pomoći u razrjeđivanju i izbacivanju nakupljene sluzi iz pluća.
Ovaj čaj djeluje i kod suvog i kod nadražajnog kašlja tako što smiruje sluznicu i bronhijalne mišiće.
Laneno sjeme – efikasna pomoć kod suvog i vlažnog kašlja
Kada su potopljene u vodi, sjemenke lana ispuštaju ljekovitu sluz koja u dodiru s grlom i sluznicom djeluje umirujuće, a usto čisti bronhije.
Osim toga, sjeme lana je bogato vlaknima pa će svakako pomoći vašoj probavi, a i bogate su omega-3 masnim kiselinama i manganom.
Majčina dušica – prirodni lijek za kašalj
Popularna mediteranska biljka majčina dušica se od davnina koristi u ljekovite svrhe, pa tako i za ublažavanje kašlja, bronhitisa i svih tegoba vezanih za respiratorni sistem.
Djeluje tako što opušta mišiće bronhija. Majčina dušica se pokazala djelotvornom i kod bronhitisa te oštrog kašlja koji često pogađa djecu.
Čaj za iskašljavanje – recept
Sastojci:
-3 kašike lanenih sjemenki
-1 kašika sušene majčine dušice
Priprema: U lonac stavite 3 kašike lanenih sjemenki pa prelijte s pola litre vode. Ostavite da ključa oko 10 minuta.
Potom ubacite i kašiku majčine dušice, sklonite sa ringle i ostavite poklopljeno 20 minuta. Procijedite čaj. Pijte više puta tokom dana po jedan-dva gutljaja. Čaj uvijek treba da bude mlak kada ga pijete, nikako hladan.
Zadnje objavljeno

OVO ŠTO VAM SE DOGAĐA SADA, TO JE SAMO PRIPREMA ZA NEŠTO VAŽNO: Kada naiđe negativna faza, osvijestite radosti u životu!
Zanimljivosti
NJENOJ LJEPOTI SE DIVIO SVIJET: Bila je Miss Jugoslavije, igrala je za Tita, a svi je pamte kao Mariju iz serije "Otpisani"
Slavne ličnosti
ZA NJU KAŽU DA JE PRONAŠLA ELIKSIR MLADOSTI: Ne koristi botoks, a za njenu top figuru zaslužna je jednostavna ishrana!
Slavne ličnosti
OVA FOTOGRAFIJA SA BUVLJAKA JE POSTALA HIT: Morate da vidite šta rade ove dvije žene, OSTAT ĆETE U ŠOKU
Kiosk
SUMNJALA DA JE MUŽ VARA, A ONO ŠTO JE SAZNALA JE ŠOKIRALO: Šok priča jednog od prvih srpskih detektiva: SVAČEGA SAM SE NAGLEDAO
Kiosk